Dodany: 2012-04-10 14:15:44

Czym jest rekuperatorW mechnice stosuje się liczne sposoby na jak największe odzyskiwanie ciepła, które poprzez sprawnie działająca wentylację zwyczajnie ucieka z domów. Wielu ludzi błędnie na co dzień rozwiązuje to zadanie zatykając kratki wentylacyjne by ciepło nie uciekało.

 

Tymczasem zastawianie takich kratek może skończyć się tragicznie – np. zaczadzeniem czy innym strasznym wypadkiem, kiedy obieg powietrza w domu jest zatrzymany bo wentylacja kielce nie działa. Aby działała sprawnie wentylacja Kielce, a przy tym ciepło wywiewane było odzyskiwane należy zamontować w systemie wentylacyjnym rekuperator.

 

Rekuperator to urządzenie, którego zadaniem jest nie tylko wymiana powietrza jak przy sprawnym systemie jakim jest wentylacja Kielce, ale rekuperator ma również za zadanie odzyskiwanie ciepła, które się wytworzyło, ale które jest wywiane w procesie wentylowania danego pomieszczenia. Wentylacja Kielce może, ale nie musi działać z rekuperatorem sprawnie, dlatego do montażu należy zatrudnić fachowców..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest rekuperator
Nick: